Σπόρ

Η Μίλαν είχε μια… άνετη βραδιά κόντρα στην Λέτσε, επικράτησε στο “Σαν Σίρο” με 3-0 κι έπιασε την Τορίνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας όμως ματς περισσότερο.

Η Μίλαν δείχνει να έχει πάρει… φόρα στη Serie A. Μια αγωνιστική μετά το μεγάλο “διπλό” στο ντέρμπι με την Ίντερ, οι “ροσονέρι” έφτασαν σε ένα άνετο εντός έδρας 3-0 κόντρα στην Λέτσε, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Η Μίλαν πέτυχε έτσι την τρίτη συνεχόμενή της νίκη στο πρωτάθλημα κι έπιασε την Τορίνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο από την ανταγωνίστριά της (την Κυριακή 29.09.2024 έχουμε το Τορίνο – Λάτσιο).

Η Μίλαν “καθάρισε” το ματς στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας όλα της τα γκολ στο συγκεκριμένο 45λεπτο και σε διάστημα 5 λεπτών! Ο κοντοκουρεμένος -λες και πηγαίνει φαντάρος- Αλβάρο Μοράτα, άνοιξε το σκορ στο 38′, ο Ερνάντες διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 41′, ενώ ο Πούλισικ διαμόρφωσε στο 43′ το τελικό 3-0.

Οι “ροσονέρι” ολοκλήρωσαν το ματς για την 6η αγωνιστική της Serie A με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Μρτεσάγκι στο 80′ με κόκκινη κάρτα.