Σπόρ

Μίλαν – Τζένοα 3-3: Τρομερό παιχνίδι χωρίς νικητή στο «San Siro»

Η Μίλαν και η Τζένοα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής για την Serie A, με τον Χρήστο Παπαδόπουλο να κάνει το ντεμπούτο του για τους φιλοξενούμενους.

Η Μίλαν δεν μπόρεσε να κερδίσει την Τζένοα στο «San Siro» σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3 και το οποίο είχε ελληνικό χρώμα, καθώς αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τους φιλοξενούμενους ο Χρήστος Παπαδόπουλος.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής πέρασε ως αλλαγή στο 87΄λεπτό της αναμέτρησης, αντικαθιστώντας τον Εκουμπάν.

Η Τζένοα προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Ρετουγκί στο 5, ωστόσο ο Φλορέντσι ισοφάρισε στο 45΄για την Μίλαν.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά προβάδισμα χάρη στο τέρμα του Εκουμπάν στο 48΄, παρόλα αυτά οι «ροσονέρι» κατάφεραν να αντρέψουν το εις βάρος του 1-2.

Ο Γκάμπια στο 72΄ και ο Ζιρού τρία λεπτά αργότερα έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα του Στέφανο Πιόλι, ωστόσο το αυτογκολ του Τιό στο 87΄είχε ως αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν σε 3-3.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα πόντο.

To άρθρο Μίλαν – Τζένοα 3-3: Τρομερό παιχνίδι χωρίς νικητή στο «San Siro» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .